ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Podpořené děti | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Podporované děti

Níže najdete příběhy dětí, kterým právě pomáháme

Vojtíšek

Vojtíšek se narodil ve 29. týdnu s váhou 1350g. Jeho nezralost a oživování zapříčinilo masivní krvácení do mozku 4.stupně. Po narození byl zaintubován na plicním ventilátoru. Podstoupil 3 operace do jeho 3 měsíců. Bohužel tohle vše si nese následek do budoucna. Vojtíšek bude mít brzy 7 let a nedokáže sedět, lézt, chodit a ani mluvit. Má DMO spastickou kvadruplegii, centrální kvadruparézu, Hydrocefalus řešen VP-Shuntem (následná mikrocefalie). I přes veškeré diagnózy, je Vojtíšek usměvavý kluk, který má rád hudbu. Vybraná částka by byla využita na neurorehabilitace a zdravotní pomůcky.

PODPORUJEME: 30 000 Kč / 1 400 Kč

 

Peťulka

Peťulkovi budou letos 3 roky a v lednu mu byla diagnostikovaná těžká aplastrická anémie. Momentálně čeká na transplantaci kostní dřeně a následně jej čeká roční domácí léčba, která bude velmi náročná. Peťulka pro vylepšení domácího prostředí potřebuje výkonnou čističku vzduchu, na kterou ji skrze nadační fond budeme vybírat 20 000 Kč. Pomůžete nám?

PODPORUJEME: 20 000 Kč / 1 000 Kč

 

Podpořené děti

Naší činností jsme již vyčarovali mnoho úsměvů. Přesvědčte se sami.

Davídek

Pro Davídka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 7 550 Kč. Tato finanční částka bude použita na pravidelnou neurorehabilitaci.

PODPOŘENO

Mia

Pro Miu Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 3 050 Kč. Tato finanční částka bude použita na asinoterapii na statku sv. Florián.

PODPOŘENO

Štěpánek

Pro Štěpánka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 6 150 Kč. Tato finanční částka bude použita na pravidelné rehabilitace.

PODPOŘENO

Nicolas

Pro Nicolase Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 5 061 Kč. Tato finanční částka je příspěvek na zakoupení invalidního vozíčku.

PODPOŘENO

Lojzík

Pro Lojzíka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 15 569 Kč. Tato finanční částka bude použita na intenzivní hiporehabilitační pobyt v Praze-Lipencích.

PODPOŘENO

Nela

Pro Nelinku Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 12 000 Kč. Tato finanční částka bude použita na rehabilitační cvičení.

PODPOŘENO

Leontýnka

Pro Leontýnku Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výško částku 20 000 Kč. Tato finanční částkak bude použita na výcvik asistenčního pejska "Ronnyho".

PODPOŘENO

Daneček

Pro Danečka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM potřeboval vybrat cílovou částku 50 000 Kč na pravidelnou neurorehabilitaci a cestovní náklady s ní spojené. Dále taky na nákup zdravotnických pomůcek.

Díky projektu 50 000 výškových metrů jsme dokázali nakonec Danečkovi vybrat 72 000 Kč.

PODPOŘENO

Davídek

Davídek se narodil se v květnu 1993 ve 31 týdnu těhotenství jako „zdravé dítě“. V pěti měsících na ultrazvuku mozku byla bohužel u Davídka zjištěna diletace komor mozku a jeho diagnoza byla velmi nepříznivá. Dětská mozková obrna (DMO), epilepsie ho provází celých 28 let. Po opakovaných pneumoniích během života a následném selhání plic v roce 2011 je plně odkázán na domácí umělou plicní ventilaci (DUPV). Na péči o Davídka, která je celodenní, tedy 24 hodinová charakteru JIP, jsem jako matka zůstala zcela sama. Adekvátní zastoupení mám u dcery, která je v současné době dlouhodobě v zahraničí. Finanční dar bychom mohli také využít na odlehčovací služby Mobilního hospice.

PODPOŘENO

Nikol

Obec Ropice a OC Frýda darovala částku 20 000 Kč. Díky sportovnímu projektu v prosinci vybral náš NF dalších 20 000 Kč. Nikolce jsme tak mohli přispět částkou 60 000 Kč na rehabilitace. Věříme, že se Nikol z autonehody zotaví co nejdříve.

Nikol je studentkou druhého ročníku Slezské Univerzity v Opavě oboru všeobecná sestra. Do jejího pokojného a aktivního života zasáhla tragická havárie, u které utrpěla závažné poranění mozku. Po dobu tří týdnů byla v hlubokém bezvědomí. Nikdo nedokázal s jistotou říct, jak se budou věci dále vyvíjet.

PODPOŘENO

Tomášek

Díky projektu STOUPEJ S NÁMI, firmě S-O-D Holding a p. Michalovi Martiniskovi, se nám podařilo vybrat částku 54 000 Kč. Nyní již Tomášek může jezdit s rodiči na výlety ve speciálním kočárku.

Tomášek se narodil pro všechny, jako zdravé miminko. Ve třech měsících však u něj nastaly komplikace a po řadě vyšetření se zjistilo, že má DMO (dětskou mozkovou obrnu). Dnes je mu 17 měsíců a hlavním úkolem rodičů je zajistit co největší podporu pro jeho rozvoj a to jak duševní, tak i fyzický.

PODPOŘENO

Adélka

Pro Adélku jsme vybrali částku 9 900 Kč, která se použila na důležité neurorehabilitace. Ty ji pomáhají v komunikaci s okolím.

Adélka vyžaduje však celodenní péči svých rodičů, protože sama není schopna udržet v ručkách ani hračku, aby si s ní pohrála. Proto jsou pro ni tak cenné rehabilitační pomůcky jako komunikační tlačítka či speciální zařízení Tobii PCeye Plus, které snímá pohyby očí a pomáhá Adélce v komunikaci s okolím.

PODPOŘENO

Nicolas

Především díky sbírce ve fitness centru JokeGym a veřejnosti jsme vybrali částku 21 470 Kč na rehabilitace, které jsou nutné po operacích, které Nicolas podstoupil.

Bojovník Nicolas má mozkovou obrnu, je ochrnutý na celou pravou polovinu těla, trpí vodnatěním mozku, kvůli čemuž má zavedenou trubičku, která mu odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní. Je toho zkrátka hodně, s čím se musí statečný Nicky potýkat.

PODPOŘENO

Justýnka

Justýnku jsme podpořili částkou 8 000 Kč, která se použila na rehabilitace. Rehabilitace jsou pro ni velmi důležité, jelikož bez nich ji slábnou nohy.

U holčičky se zhruba v roce začaly projevovat zdravotní potíže se srdcem, epilepsie a svalová ochablost. Justýnka potřebuje každodenní rehabilitaci, proto také chodí do rehabilitační školky, kde se jí moc líbí. Cvičí i doma se mnou a jezdíme do lázní.

PODPOŘENO

Grétka

Této usměvavé holčičce jsme mohli díky sportovního projektu STOUPEJ S NÁMI přispět částkou 10 000 Kč na její léčbu.

Gretka se narodila jako donošené miminko, v červnu 2019. Její příchod na svět byl však komplikovaný. Zůstala delší dobu v porodních cestách a musela být kříšená. Nedostatek kyslíku bohužel zasáhl část mozku a Gretka má díky tomu velké pohybové problémy.

PODPOŘENO

Tomášek

Sportovní projekty, které náš NF na podporu dětí vymýšlí mají opravdu smysl. Můžeme díky tomu pomáhat těm, kteří to potřebují. Tomáškovi určitě pomůže částka 20 000 Kč, kterou mu přispějeme na rehabilitace.

Jmenuji se Tomášek Fiala. Jsem usměvavý 2 letý chlapeček, kterému osud moc nepřál. Potýkam se s velmi vzácnou zlou nemocí s názvem spinální muskulární svalová atrofie 2. typu (SMA). Mé tělíčko je slabé a musím každý den cvičit, aby můj život byl aspoň trošku stejný, jaký mají ostatní děti.

PODPOŘENO

Irij

Díky sportovnímu projektu NF v prosinci, jsme mohli pomoci více dětem. Mezi jedno z nich patří i Irij, kterému jsme přispěli částkou 13 746 Kč na zdravotní pomůcky.

Irij letos oslavil dva roky, doktoři mu diagnostikovali těžké vývojové vady. Irij navzdory lékařským zprávám roste a vyvíjí se, ale v únoru 2021 se u něj projevila jiná forma epilepsie, kdy najednou přestane dýchat a my musíme rychle zasáhnout a poskytnout dýchání z úst do úst.

PODPOŘENO

Žádost o podporu a podpora našeho nadačního fondu

Víte, kdo by naši pomoc ocenil nebo nám chcete pomoci?

 
© 2023 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura