ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Podpořené děti | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Podporované děti

Níže najdete příběhy dětí, kterým právě pomáháme nebo jsme jim společně pomohli!

Podpořené děti

Naší činností jsme již vyčarovali mnoho úsměvů. Přesvědčte se sami.

Šimonek

Šimonek Hanzelka se narodil 30.července 2019 se vzácnou metabolickou nemocí Lesch Nyhanovým syndromem. Pro rodiče to byl obrovský šok, ale tak, jak Šimon bojuje s touto nemocí každý den a nevzdává se, tak i jeho rodiče pro něj hledají po celém světě účinnou léčbu a snaží se mu život zkvalitnit, jak jen se dá.
Nemoc znemožňuje Šimonkovi normální pohyb a bez speciálních pomůcek jako je robotické chodítko, speciální kočárek Benecykl a chodítko Mustang se bohužel neobejde. Ve svých 4 letech nedokáže sám sedět, sám se najíst ani napít a bohužel nedokáže udělat ani krůček bez speciálních pomůcek. S rodiči jezdí 3x týdně na neurorehabilitace Pokrok v Ostravě a co 3 týdny do Prahy na čínskou medicínu, na kontroly do metabolické ambulance v Praze a 1x ročně na setkání s ostatními dětmi s LND a lékaři, kteří ho vyšetří. Je to však až v italském Janově.
Co je pro Šimonka a jeho rodiče moc důležité, je zajištění osobní asistentky, aby mohli zabezpečit chod rodiny. Bohužel je tato služba dosti nákladná, a tak bychom výtěžek z veřejné sbírky použili na úhradu osobní asistence (jen pro představu při 8 hodinové službě 5x v týdnu celý měsíc je to skoro 20 000 Kč).

Díky charitativní akci, kterou náš NF pořádal ve spolupráci s HC Frýdek- Místek a OC Frýda jsme na léčbu Šimonka, který trpí vzácnou metabolickou nemocí Lesch Nyhanovým syndromem dokázali vybrat částku 75 009 Kč na jeho léčbu.

PODPOŘENO - 75 009 KČ

Eliška

Eliška Buštíková je neskutečně statečná a usměvavá bojovnice, která měla nelehký příchod na svět. Narodila se ve 25tt s porodní váhou 660g a kvůli všem svým diagnózám, které lékaři uvádí, prodělala 3 operace bříška a 11 operací hlavičky. Dnes má Eliška 3 roky a dělá úžasné pokroky. Je to chytrá a zvídavá holčička s velkou chutí do života, plná radosti, odhodlání, síly a energie. Její postoj k životu dává její rodině obrovskou sílu jít dál a dělat vše, co je v jejich silách, aby na Elišce jednou nikdo nepoznal, co vše má za sebou. Díky 2. ročníku benefičnímu závodu CUPITÁTEK se nadačnímu fondu podařilo vybrat částku 15 000 Kč na speciální dětský kočárek, který Elišce velmi zjednoduší pohyb. Věříme, že to pro ni bude znamenat další důvod se radovat, uzdravovat se a posouvat se kupředu.

PODPOŘENO - 15 000 KČ

Davídek

Davídek je 8 letý bojovník, který se od svých 9 měsíců potýká se spoustou diagnóz. Patří mezi ně např. dětská mozková obrna, silné ADHD a středně těžká mentální retardace. Přesto, že ručka, oči a ani hlavička neposlouchají, Davídek je úžasný chlapec, který se na častých rehabilitačních a lázeňských pobytech snaží ze všech sil poprat s těžkým osudem a zvládnout vše, co mu bylo v životě naloženo. Díky benefiční sbírce, kterou jme pořádali s marketingovou agenturou BETTER, může náš Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM přispět Davídkovi částkou 53 000 Kč na rehabilitace v rehabilitačním centru ARCADA.

PODPOŘENO - 53 000 Kč

Petřík

Petřík měl letos 3 roky a v lednu mu byla diagnostikovaná těžká aplastrická anémie. Momentálně čeká na transplantaci kostní dřeně a následně jej čeká roční domácí léčba, která bude finančně velmi náročná. Díky benefiční sbírce, kterou jme pořádali s marketingovou agenturou BETTER, může náš Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM přispět Petříkovi přispěl na jeho nákladné léčebné výlohy částku 55 000 Kč na jeho transparentní účet.

PODPOŘENO - 55 000 Kč

Vojtíšek

Pro Vojtíška Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů a závodu Cupitálek 30 000 Kč. Tato finanční částka bude použita na neurorehabilitace a zdravotní pomůcky.

PODPOŘENO - 30 000 KČ

Davídek

Pro Davídka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 9 000 Kč. Tato finanční částka bude použita na pravidelnou neurorehabilitaci.

PODPOŘENO - 9 000 Kč

Mia

Pro Miu Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 10 800 Kč. Tato finanční částka bude použita na asinoterapii na statku sv. Florián.

PODPOŘENO - 10 800 Kč

Štěpánek

Pro Štěpánka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 9 900 Kč. Tato finanční částka bude použita na pravidelné rehabilitace.

PODPOŘENO - 9 900 Kč

Nicolas

Pro Nicolase Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 7 000 Kč. Tato finanční částka je příspěvek na zakoupení invalidního vozíčku.

PODPOŘENO - 7 000 Kč

Leontýnka

Pro Leontýnku Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výško částku 20 000 Kč. Tato finanční částkak bude použita na výcvik asistenčního pejska "Ronnyho".

PODPOŘENO

Daneček

Pro Danečka Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM potřeboval vybrat cílovou částku 50 000 Kč na pravidelnou neurorehabilitaci a cestovní náklady s ní spojené. Dále taky na nákup zdravotnických pomůcek.

Díky projektu 50 000 výškových metrů jsme dokázali nakonec Danečkovi vybrat 72 000 Kč.

PODPOŘENO

Davídek

Davídek se narodil se v květnu 1993 ve 31 týdnu těhotenství jako „zdravé dítě“. V pěti měsících na ultrazvuku mozku byla bohužel u Davídka zjištěna diletace komor mozku a jeho diagnoza byla velmi nepříznivá. Dětská mozková obrna (DMO), epilepsie ho provází celých 28 let. Po opakovaných pneumoniích během života a následném selhání plic v roce 2011 je plně odkázán na domácí umělou plicní ventilaci (DUPV). Na péči o Davídka, která je celodenní, tedy 24 hodinová charakteru JIP, jsem jako matka zůstala zcela sama. Adekvátní zastoupení mám u dcery, která je v současné době dlouhodobě v zahraničí. Finanční dar bychom mohli také využít na odlehčovací služby Mobilního hospice.

PODPOŘENO - 15 000 Kč

Nela

Pro Nelinku Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vybral díky projektu 50 000 výškových metrů 17 000 Kč. Tato finanční částka bude použita na rehabilitační cvičení.

PODPOŘENO - 17 000 Kč

Nikol

Obec Ropice a OC Frýda darovala částku 20 000 Kč. Díky sportovnímu projektu v prosinci vybral náš NF dalších 20 000 Kč. Nikolce jsme tak mohli přispět částkou 60 000 Kč na rehabilitace. Věříme, že se Nikol z autonehody zotaví co nejdříve.

Nikol je studentkou druhého ročníku Slezské Univerzity v Opavě oboru všeobecná sestra. Do jejího pokojného a aktivního života zasáhla tragická havárie, u které utrpěla závažné poranění mozku. Po dobu tří týdnů byla v hlubokém bezvědomí. Nikdo nedokázal s jistotou říct, jak se budou věci dále vyvíjet.

PODPOŘENO

Tomášek

Díky projektu STOUPEJ S NÁMI, firmě S-O-D Holding a p. Michalovi Martiniskovi, se nám podařilo vybrat částku 54 000 Kč. Nyní již Tomášek může jezdit s rodiči na výlety ve speciálním kočárku.

Tomášek se narodil pro všechny, jako zdravé miminko. Ve třech měsících však u něj nastaly komplikace a po řadě vyšetření se zjistilo, že má DMO (dětskou mozkovou obrnu). Dnes je mu 17 měsíců a hlavním úkolem rodičů je zajistit co největší podporu pro jeho rozvoj a to jak duševní, tak i fyzický.

PODPOŘENO

Adélka

Pro Adélku jsme vybrali částku 9 900 Kč, která se použila na důležité neurorehabilitace. Ty ji pomáhají v komunikaci s okolím.

Adélka vyžaduje však celodenní péči svých rodičů, protože sama není schopna udržet v ručkách ani hračku, aby si s ní pohrála. Proto jsou pro ni tak cenné rehabilitační pomůcky jako komunikační tlačítka či speciální zařízení Tobii PCeye Plus, které snímá pohyby očí a pomáhá Adélce v komunikaci s okolím.

PODPOŘENO

Nicolas

Především díky sbírce ve fitness centru JokeGym a veřejnosti jsme vybrali částku 21 470 Kč na rehabilitace, které jsou nutné po operacích, které Nicolas podstoupil.

Bojovník Nicolas má mozkovou obrnu, je ochrnutý na celou pravou polovinu těla, trpí vodnatěním mozku, kvůli čemuž má zavedenou trubičku, která mu odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní. Je toho zkrátka hodně, s čím se musí statečný Nicky potýkat.

PODPOŘENO

Justýnka

Justýnku jsme podpořili částkou 8 000 Kč, která se použila na rehabilitace. Rehabilitace jsou pro ni velmi důležité, jelikož bez nich ji slábnou nohy.

U holčičky se zhruba v roce začaly projevovat zdravotní potíže se srdcem, epilepsie a svalová ochablost. Justýnka potřebuje každodenní rehabilitaci, proto také chodí do rehabilitační školky, kde se jí moc líbí. Cvičí i doma se mnou a jezdíme do lázní.

PODPOŘENO

Grétka

Této usměvavé holčičce jsme mohli díky sportovního projektu STOUPEJ S NÁMI přispět částkou 10 000 Kč na její léčbu.

Gretka se narodila jako donošené miminko, v červnu 2019. Její příchod na svět byl však komplikovaný. Zůstala delší dobu v porodních cestách a musela být kříšená. Nedostatek kyslíku bohužel zasáhl část mozku a Gretka má díky tomu velké pohybové problémy.

PODPOŘENO

Tomášek

Sportovní projekty, které náš NF na podporu dětí vymýšlí mají opravdu smysl. Můžeme díky tomu pomáhat těm, kteří to potřebují. Tomáškovi určitě pomůže částka 20 000 Kč, kterou mu přispějeme na rehabilitace.

Jmenuji se Tomášek Fiala. Jsem usměvavý 2 letý chlapeček, kterému osud moc nepřál. Potýkam se s velmi vzácnou zlou nemocí s názvem spinální muskulární svalová atrofie 2. typu (SMA). Mé tělíčko je slabé a musím každý den cvičit, aby můj život byl aspoň trošku stejný, jaký mají ostatní děti.

PODPOŘENO

Irij

Díky sportovnímu projektu NF v prosinci, jsme mohli pomoci více dětem. Mezi jedno z nich patří i Irij, kterému jsme přispěli částkou 13 746 Kč na zdravotní pomůcky.

Irij letos oslavil dva roky, doktoři mu diagnostikovali těžké vývojové vady. Irij navzdory lékařským zprávám roste a vyvíjí se, ale v únoru 2021 se u něj projevila jiná forma epilepsie, kdy najednou přestane dýchat a my musíme rychle zasáhnout a poskytnout dýchání z úst do úst.

PODPOŘENO

Žádost o podporu a podpora našeho nadačního fondu

Víte, kdo by naši pomoc ocenil nebo nám chcete pomoci?

 
© 2024 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura MRVIO.CZ