ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator O nadaci | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM

Pomáháme nemocným dětem, a to skrze sportovní projekty!

Vznik nadačního fondu NEZÁVODÍM-POMÁHÁM souvisí s prvním projektem sportovkyně a zakladatelky Lindy Tekeliové. Ta se rozhodla, že prostřednictvím běhání po horách, které tolik miluje, zkusí pomoci lidem, jejichž životy jsou limitovány různými zdravotními omezeními. Během dubna 2021 si Linda dala za cíl nastoupat 50 000 výškových metrů, které se pak díky veřejnosti a sponzorům, přeměnily na finanční prostředky pro nemocné děti. Linda nakonec dokázala zdolat 54 000 výškových metrů a vybrala tak pro nemocné děti 140 000 Kč. Tehdy si uvědomila, že chce a může sportováním pomáhat potřebným lidem. A proto založila s dalšími sportovci se srdcem na dlani nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM.

Nadační fond v průběhu celého roku pořádá různé sportovní projekty. Do těchto projektů se vždy mohou zapojit fitness centra, města, školy, veřejnost atd. Vzájemně se tak motivujeme k pohybu a ještě pomáháme dětem a mladým lidem, kteří takové štěstí nemají. Pokud chce někdo sportovat s námi pravidelně, může se taky zapojit do naší celoroční výzvy. Více informací najdete zde.

Jaké jsou naše cíle?

Vyčarovat úsměv a pomáhat dětem, kterým štěstí nepřálo.

Člověk může vnímat svůj život jako závod. Na počátku je na startu a ví, že má před sebou dlouhou trať. Předpokládá, že jej na ní budou čekat nelehké překážky. Doufá, že je všechny zvládne překonat, doběhnout do cíle s rukama nad hlavou a s pocitem štěstí a radosti, protože svůj závod zvládnul, protože “to" dokázal.

Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vznikl proto, aby podpořil lidi a děti, kteří nemají na startu stejné podmínky jako ostatní, ale mají určitá omezení či hendikepy, v dosažení jejich osobních cílů a malých i velkých životních vítezství. Pomáhejte s námi - způsobů je mnoho!

Náš tým

Lidi a sportovci se srdcem na dlani

Linda Tekeliová  

zakladatelka & předseda správní rady

Jmenuji se Linda a jsem zrozená ve znamení Berana, jenž je většinou plný energie. Vzhledem k tomu, že jsem měla vždy velmi blízko k osobám, které mají nějaký handicap, rozhodla jsem se, že bych moc ráda využívala svou energii na pomoc těmto lidem. Je opravdu moc krásné, když je celoroční tréninková dřina odměněna tím, že vyhraji nějaký ultra závod, ale ještě krásnější pocit je, když tím můžu pomoci někomu jinému. Teprve potom je moje srdce naplněno štěstím.

Lindiny nedávné úspěchy:

- 100 MILES OF ISTRIA 170 km s převýšením 6500 m – 2. místo v kategorii a 4. místo celkově v ženách z celého světa.
- Beskydská sedmička 101 km s převýšením 5500 ve dvojici s Markem Svobodou – 2. místo v kategorii a 3. nejrychlejší mix ze všech kategorií.
- Horská výzva – 38 km s převýšením 2500 m ve dvojici s Veronikou Brzobohatou – 1. místo v kategorii žen.
- LH24 Extremní 24 hodinový na Lysé hoře – 1. místo v kategorii mix a 3. místo celkově ze všech mixů s Radovanem Kellerem.

Ing. Hana Hradilová  

člen správní rady

Něco málo o mé osobě. Jmenuji se Hana. Jsem narozená ve znamení Ryb a jako správná ryba si pluju životem, který si užívám plnými doušky, pozoruji dění kolem sebe a když je potřeba ráda přiložím ruku k dílu. I když upřímnost někdy bolí, tak mám ráda upřímné, vnímavé a dobrosrdečné lidi, kterými se obklopuji. Slovo „nejde“ pro mne neexistuje.

Marek Hlavatý  

člen správní rady

Jmenuji se Marek, jsem zrozen ve znamení Býka. Od malička mám velmi kladný vztah ke sportu. Díky setkání s Lindou, zakladatelkou našeho nadačního fondu, jsem pochopil, že můžu díky sportu pomáhat lidem.

Bc. Iveta Soukupová, MBA  

revizor

Cítím se být ženou, která si s přibývajícím věkem více uvědomuje hodnotu života. Nerada bilancuji a zabývám se minulostí, raději mám přítomnost a budoucnost, protože jsou naplněny očekáváním a novými možnostmi. Od malička mám v sobě zakódovánu potřebu pomáhat lidem. Je pro mne velmi důležité, abych nejednala v rozporu se svými nastavenými hodnotami, neboť to zabraňuje vnitřnímu růstu.

Podpořte naši nadaci skrze Darujme.cz nebo nám napište

Pomáhejte vytvářet dětské úsměvy s námi!

 
© 2023 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura