ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Březnová výzva – 1. týden | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Březnová výzva – 1. týden

Těšíte se? Měli byste! Bude to stát za to.

Vždy Vám v daném týdnu napíšeme seznam úkolů pro zdravý životní styl. Vy si podle svých časových možností zkusíte vždy 3 úkoly splnit. Samozřejmě můžete i více, ale to už necháme na vás. Vyberte si podle svého času nebo zdravotního stavu a kombinujte!

Jste připraveni? Tak jdeme na to!

1. Každý z nás si jistě myje zuby. Tak toho každé ráno i večer využijeme a budeme trénovat uvědomění si vlastního těla v prostoru a tréninku rovnováhy stojem na jedné noze během celého týdne

Postup:
Vytáhneme se, jako by nás někdo tahal na hlavě za provázek. Ramena stáhneme od uší a otevřeme hrudník. Kostrč směřuje mezi paty. Zvedáme jednu nohu, kdy si hlídáme rozložení opory stojné nohy palec-malík-pata. Nohu zvedáme do 90 stupňů kyčel – koleno – kotník. Můžeme zkusit zavřít oči, ale opatrně! Nohy střídáme. Stabilitu držíme středem těla – zkusíme se soustředit na oblast kolem pupíku. POZOR na podložce je to těžší.

2. Jděte se v tomto týdnu minimálně 1x projít, proběhnout na 40 minut ven nebo běžecký pás.

3. Zkusíme se pomalu vymanit z neovladatelné chuti na sladké. Ani sebelepší disciplína a odříkání nám nepomůže, protože díky závislosti na průmyslově zpracované sladkosti máme narušenou hormonální rovnováhu.

Jestli se naučíte v každém pokrmu konzumovat plnohodnotné bílkoviny  a tuky, tak se výrazně sníží chuť na sladké až jednoho dne ustoupí úplně.

Zkuste zařadit teplou snídani s dostatkem rostlinné či živočišné bílkoviny. Během dne popíjejte teplou vodu s citrónem a k večeři si dejte teplou polévku. Můžete přidat víc koření. Snažte se jíst méně studených pokrmů a pečiva.

Zařazení přírodních cukrů do jídelníčku je taky velmi důležitým krokem. Ideální přírodní sladidla jsou: sušené ovoce, kokosový cukr, javorový sirup, panela nebo kvalitní med. Takové sladkosti sníme v malém množství, ale přesto dostatečně vyživí naše tělo.

4. V tomto týdnu si vyberu 3 dny, kdy v průběhu dne udělám 100 dřepů. Rozvrhněte si to rozumně třeba 5 x 20 dřepů. Není důležitá kvantita, ale kvalita.

5. V průběhu týdne si vyber sportovní aktivitu minimálně 3 x týdně v trvání 60 minut. Samozřejmě se zde započítává i dynamický i statický strečink. Počítají se opravdu všechny pohybové aktivity (kolo, tenis, běh, posilování, rehabilitační cvičení, atd.)

6. Jezte celý den čerstvou i tepelně zpracovanou zeleninu

7. Budete se divit, ale tento bod je velmi důležitý a sami se zamyslete, jak na tom jste. Spíte minimálně 7 až 8 hodin? Spánek je velmi důležitý z hlediska regenerace, ale i správnému fungování metabolismu. Někdy se lidé diví, že nemohou zhubnout a pak zjistí, že to je právě díky nedostatku spánku. Pokud běžně spíte méně než uvedené hodiny, tak se tedy v tomto týdnu zkuste pořádně vyspat. Alespoň hodinu před spaním odložte mobilní telefon a vyhněte se sociální sítím a dalším „rozptylovačům“ a nechte své tělo zklidnit. Stačí si to vyzkoušet 2 x v týdnu a uvidíte, že se vám to bude líbit.

VIDEO pro 1. TÝDEN!

© 2024 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura MRVIO.CZ