ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Březnová výzva – 4. týden | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Březnová výzva – 4. týden

Těšíte se? Měli byste! Bude to stát za to.

Vzhledem k tomu, že je tento týden prodloužen až do konce měsíce, vyberete si tentokrát 4 až 5 úkolů, ale na výběr jich máte 9 🙂

Jste připraveni? Tak jdeme na to!

1. Opět si můžete vyzkoušet rovnováhu a při mytí zubů si zkusíme stoj na jedné noze. Nohy samozřejmě střídáme. Cvik provádíme v průběhu celého týdne.

Postup: Vytáhneme se, jako by nás někdo tahal na hlavě za provázek. Ramena stáhneme od uší a otevřeme hrudník. Kostrč směřuje mezi paty. Zvedáme jednu nohu, kdy si hlídáme rozložení opory stojné nohy palec-malík-pata. Nohu zvedáme do 90 stupňů kyčel – koleno – kotník. Můžeme zkusit zavřít oči, ale opatrně! Nohy střídáme. Stabilitu držíme středem těla – zkusíme se soustředit na oblast kolem pupíku. POZOR na podložce je to těžší.  

2. Jděte se v tomto týdnu minimálně 3x projít, proběhnout na 20 minut ven a nadýchat se čerstvého vzduchu.

3. V tomto týdnu si vyberu 3 dny, kdy v průběhu dne udělám 100 dřepů. Rozvrhněte si to rozumně třeba 5 x 25 dřepů.

4. Zkus objevit krásy svého okolí a najdi si novou 5 až 10 km trasu, kterou si hned vyzkoušej. Třeba budeš překvapen/a, jaké krásy poznáš. Samozřejmě tohle můžeš udělat na horách, kdy si vyzkoušíš třeba vyjít kopec z druhé strany po jiné turistické značce.

5. V průběhu týdne si vyber sportovní aktivitu minimálně 3 x týdně v trvání 60 minut. Samozřejmě se zde započítává i dynamický i statický strečink. Počítají se opravdu všechny pohybové aktivity (kolo, tenis, běh, posilování, rehabilitační cvičení, atd.)

6. Tento úkol vám opět připomene, že by bylo dobře, ať se naučíte i odpočívat a regenerovat. Tělo si tak budete rozmazlovat nějakou regenerační procedurou. Klidně se naložte do teplé vany a potom si u televize udělejte statický strečink.

7. Tak a máme tady opět pohyb 🙂 Jdeme si trošku zatancovat a uvolnit se! Stáhni si tři oblíbené písničky, které si v průběhu dne svižně zatancuješ. Klidně u toho můžete vařit. Jde nám o to, abychom si uvědomili, že se můžeme hýbat opravdu jakýmkoli způsobem.

8. Celý den si zkuste zapisovat pitný režim 🙂

9. Když už tak sportujete, co si nechat udělat krevní obraz na vitamíny a minerály. Zkuste o to poprosit svého praktického lékaře nebo se můžete objednat zde: https://www.eshop-synlab.cz/balicek-jsem-sportovec/

© 2024 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura MRVIO.CZ