ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Březnová výzva – 2. týden | Nadační fond Nezávodím-Pomáhám

Březnová výzva – 2. týden

Těšíte se? Měli byste! Bude to stát za to.

Tak co, jak jste to v průběhu minulého týdne zvládli?

Určitě víte, že čím víc bodů si v daném týdnu splníte, tím to bude lepší. Na druhé straně chápeme, že jste pracující lidé a proto se snažíme kombinovat vše tak, ať si zde může vybrat každý podle toho, jak jste vytížení.
Takže si opět vyberte 3 úkoly, které můžete i opakovat. Každopádně myslete na to, že by bylo fajn, ať máte nejméně 3 x týdně pohyb.

Tak jdeme na to!

1. Každý z nás chodí do práce. Co tak v tomto týdnu zkusit vystoupit z autobusu o zastávku dřív a do práce dojít. Pokud jezdíte autem, tak si ho můžete zaparkovat třeba o 3 km blíž a opět dojít. Díky tomu pochopíte, že vždy se to dá opravdu nějak zkombinovat a pro svou fyzickou kondici něco udělat.

2. Jděte se v tomto týdnu minimálně 2x projít, proběhnout na 45 minut ven nebo běžecký pás.

3. Každý den v tomto týdnu zařadíte do jídelníčku ovoce a zeleninu. Vhodná je taky fermentovaná zelenina, která je dobře stravitelná, ale obsahuje taky probiotika a vitamín K2. Dále taky užívejte omegu-3 mastné kyseliny z potravin, které jsou hlavní protizánětlivou živinou. A jelikož začíná svítit sluníčko, tak je vhodné nasbírat přírodní vitamín D.

Zároveň si ideálně do tabulky poznačte, zda jste tento úkol splnili či nikoliv a také kolikrát.

4. V tomto týdnu si vyberu 3 dny, kdy v průběhu dne uděláte kdykoliv dřepy podle data, které znásobíte 3 x 2 x 2 🙂 Např., když bude 9. 2. budete mít 9 x 3 = 27 x 2= 54 x 2 = 108

Dřepy určitě nemusíte dělat najednou! A pozor na správné provedení!!!

5. Vyzkoušej zdravé jídlo! Přinášíme vám tip na hovězí domácí karbanátky s pečenou zeleninou

Suroviny:
2 lžičky kurkumy, 8 lžíc pohankové mouky, 1 kg mletého hovězího masa, 8 lžic olivového oleje, 8 lžic ovesných vloček, 2 lžíce – majoránky, tymiánu, rozmarýnu. Podle sebe barevný pepř z mlýnku a nerafinovaná sůl. Šťáva z ½ citrónu a svazek petrželky.

Postup:
Vločky dáme večer do mísy a přelijeme vodou v poměru 1:2 a necháme nabobtnat přes noc. Mleté hovězí maso dáme do mísy a promícháme s namočenými vločkami. Přidáme koření, osolíme a opepříme, přisypeme kurkumu, nasekanou petrželku a zakápneme citronovou šťávou. Směs pořádně prohněteme a tvoříme malé karbanátky, které zlehka obalíme v pohankové mouce. Dáme na plech s pečícím papírem, zakápneme olivovým olejem a pečeme při 170 stupních. V polovině pečení karbanátky otočte. Podáváme s pečenou zeleninou 🙂

6. V průběhu týdne si vyber sportovní aktivitu minimálně 3 x týdně v trvání 60 minut. Samozřejmě se zde započítává i dynamický i statický strečink. Počítají se opravdu všechny pohybové aktivity (kolo, tenis, běh, posilování, rehabilitační cvičení, atd…)

VIDEO pro 2. TÝDEN!

© 2024 NF Nezávodím-Pomáhám | Všechna práva vyhrazena | Změna Cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura MRVIO.CZ